Testudines

– Gal gali man užklijuoti štai čia? Įsipjoviau, matyt, popieriumi, ir nenoriu basom eiti į šaltą virtuvę, – paprašau. Mano žmogus virtuvėje iškuičia vaistinėlę, kažkas bilda, kažkas krenta. Tada jis mano pirštą apklijuoja pleistru su mielais vėžliukų paveiksliukais.

Beveik vidurnaktis. Vienoje iš didesnių rajono sankryžų kairėn pasuka didelis vilkikas, vežantis pieną nežinoma kryptimi. Autobuso žiede mąsliai rūko taksistai. Jų cigaretės tamsoje šviečia kaip raudoni lazerio taškeliai. Vidine alkūnės puse spaudžiu prie savęs dėžę su žaisliniu automobiliuku. Visi autobusai išvažiavo namo, o kur mes savo provincijos provincijoje renkamės – žinoma, kur maistas brangus, ir kuriam duotum daugiausiai šešetą iš dešimties balų. Kur požeminė aikštelė uždaroma dešimtą, kur iš restorano reikia išeiti pro tarnybinį išėjimą ir nusileisti grotuotais laiptais. Nepaisant to į šnerves veržiasi pavasario kvapas. Aš nebijau savo rajono, vaikštau taip, tarsi avėčiau Dr Martens, nors kartais mano eiseną blaško vėjai, o galva sukiojasi tarp debesų. Nes čia gyveno mūza (o gal mūzinas?), ir po jo langais – daugybė medžių. Bet dabar jo čia nėra, nes mūza taip pat turi turėti savo mūzą. Nes čia dažnai daug šneku, bet nieko nepasakau iš esmės, nes to ir nenoriu. Neįvardinu savo laimės, parašau tik vieną raidę. Mano Laimė. Mano L. Mano labai tyli ir nepaprastai rami L.

Ir tada, kai durys užsirakina, kai sunkesnis už mane šuo įpuola į glėbį, katė nubarsto kailiu mano suknelę, kai kuprinę įvelku į kambarį, ant virtuvinio stalo dubuo su apelsinais ar avokadais, kur galiu sėdėti ant grindų priešais televizorių, o grindys bus nusėtos maistu, ir galima pasikeiksnoti, ir apšnekėti. Ir tada, kai nusiaunu, pakabinu paltą, mažos rankytės apsiveja kaklą, ir pats mieliausias ausiai balsas pasakoja apie savo dienos nuotykius, kur kitas, nemažiau mielesnis, balsas pasiteirauja apie mano dienos nuotykius, galima kartu su visais kitais nereikalingais ir neįdomiais rūpesčiais kampe palikti ir šarvus.

Katras iš mūsų jų neturi. Šarvų? Ar namų?..

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s