npd

Kai kalbu su tavimi, o tu esi toks šaunus, geras, protingas, mandagus ir įdomus, aš pasisemiu tiek optimizmo ir tikėjimo, kad net sunku nupasakoti. Kai kalbu su tavimi, o tu esi netikras, pagiežingas ir piktas, aš tik sustiprėju. Vis dėlto būna, kad negaliu suprasti, ar tu, sakydamas, kad mes skrisim virš Burdž Chalifa, esi tyras, ar praeis metai ar du, ir tu, stovėsi priešais mane, kiek susikūprinęs ir teatrališkai išmetęs ranką su gyslotais smailiais pirštais durų pusėn, šauksi, kad aš dingčiau iš čia.

O ne, aš tikrai nieko nežinau.

Būna, Vilniaus gatvės yra nemielos. Jomis nevaikštai, nenori ir bijai. Nežinai, gal ten atsidarė nauja kavinė ar dar kas nors įdomesnio. Ir vis tiek dar dairaisi per petį. Gąsdina melsvos spalvos automobilis, ar kurio valstybiniame numeryje būta septyneto. Ne, prieš tave niekas nekėlė rankos, nekriaudė ir nerakino prie radiatoriaus, bet tu jautiesi taip, tarsi taip buvo. Tavo telefoną purtė, kaip ir tavo daiktus, o gal traukė iš šiukšliadėžės parduotuvių kvitus, kad patikrinti, ar tu nepirkai ką nors įtartino ar dėl ko prie progos galima iškelti skandalą, arba nueiti pas tavo draugus ir jiems iškelti skandalą. Su tavimi nesikalbėjo savaitėmis arba sunaikino bet kokius tavo ryšius su išoriniu pasauliu, draugais ar socialiniuose tikluose. Kodėl? Nežinau. Tave penkis kartus jau prieš tai buvo atleidę iš tos pačios darbovietės, arba penkis kartus buvo išvarę iš namų, bet tu grįžai. Dar labai paprasta pasakyti, kad tu sirgai, kad tau trūksta racijos, pripriešti tau F raidę, tegul vėjas nešioja po Šv. Stepono gatvę tai, kas yra vadinama paciento sveikatos informacijos konfidencialumu. Kas buvo vadinama. O vadino gražiai. Už rankos vedžiojo po prabangą, gal nuskraidino už vandenyno, ausis medumi tepė. Apie tai Edie Sedgwick ir Andy Warhol, apie tai Patrick Bateman, sekso su moterimis metu besigrožintis savo tobulu kūnu veidrodyje, apie tai “Gaslight“, galų gale apie tai Tonio Soprano motina. Tada, kai atvažiuosi pasiimti savo paskutinių daiktų, pakampėmis mėtysis tuščios skardinės, kvapas ries nosį, ir gal tai buvo padaryta tyčia – “Še, pažiūrėk, ką padarei!“. Juk tai dekoracijos, butaforija, štai čia dar stovėjo tarpdury su peiliu rankose, šaukdamas, kad tuoj persipjaus sau gerklę. Arba užvertęs akis supins savo rankų pirštus, kad sąnariai traškės. Arba kartos girdėtas filmuose frazes, šleivai jas išvertęs į lietuvių kalbą. Bet niekas neplojo ir autografų neprašė. Ir suskaus tada, kai supras, kad neteko savo narcisizmo maitintojo. Tik todėl.

Prisimeni, drauge, kas yra Dementoriai? Būtybės, kurios išsiurbia iš tavęs gyvenimo džiaugsmą, sunaikina taiką tavyje, atima bet kokią viltį ir tikėjimą. Ir nebūtinai tai yra tas, kuris skraido kino ekrane, apsigaubęs juodais skarmalais. Jis yra simpatiškas, sumanus, charizmatiškas ir gali pakviesti tave arbatos. Bet praeis metai ar du, jis bus tas, kuris parodys tau duris. Nes tu jau nebeturi savo 21 gramo, tavo krūtinėje išėsta skylė, į kurią galėtum įkišti ranką ir užčiuopti tik orą, kuris švilps, tarsi skersvėjis, dar daug naktų. Kodėl? Aš šiek tiek gudravau, sakydama, kad nežinau. Aš truputį žinau. Nes irgi vaikščiojau pakraščiu.

Nežarstysiu patarimų, necituosiu populiariosios psichologijos, nedėsiu nuorodų į straipsnius. Nekviesiu kalbėtis. Gal net neišbagsiu šio įrašo, todėl kad nesugalvosiu kokio nors magiško burtažodžio, kuris nubaidytų Dementorių. Šiandien namuose šiek tiek šilumos skleidžia radiatoriai, šiek tiek garuoja arbata, šiek tiek šviesos pulsuoja  21 gramas krūtinėje, kurioje nebešvilpauja vėjai ir jau labai ilgai aš esu tiesiog laimingas žmogus. Kartais negaliu tuo pati patikėti, bet taip yra.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s