Gegužė

Labai tiesmukas ir sąžiningas pavasaris. Rūkas, lietus, ar šlapdriba saulės spinduliuose. Beveik requiem žiemai. Prie šaligatvių sniegas, po sniegu – pernykštė žolė, o sieloje – gegužė. Gegužę bus pokalbiai iki sutemų, siūbuojančios užuolaidos, lėtos vakarienės. Tai mano mylimiausias mėnuo. Kažkada svajojau ištekėti būtent gegužę. Ir ketvirtadienį. Gegužę prasidėjo viskas. Gegužę susidaužysime arbatos puodeliais, nes jau nebemokame gerti alkoholinių gėrimų. Kartą manęs paklausė: “Bet kaip tu atsipalaiduoji?“. O aš nesupratau klausimo.

Prieš kurį laiką man atrodė, kad dingo lengvumas, prisidėjo rūpesčių, kad pradėjau skraidyti arčiau žemės. Bet jei dabar manęs klaustum, kaip jaučiuosi, sakyčiau, kad jaučiu jaunystę. Ir įkvėpimą. Juk tai, man atrodo, Maugham rašė, kad žmogaus gyvenimo raštas labai paprastas – žmogus gimsta, dirba, kuria šeimą, gimdo vaikus ir miršta. Visa kita – intarpai. Bet esmė visada ta pati.

Jaučiuosi labai gerai. Man patinka mano amžius, mano dabartinė būsena mylimiausiame metų laike – kaip jį norėtųsi įsiminti ir užlaikyti. Dieną, valandą, kai esi laisvas ir jaunas, turi tvarkingus, šviesius namus, kurių langai atverti šilumai, kur greitai grįš vyras ir sūnus, į kuriuosi visada nukreiptas mano vektorius, ir mūsų laukia dvi išeiginės – be reikalų ir rūpesčių. O kol kas galima įsitaisyti ant palangės su arbatos puodeliu ir žiūrėti į pasaulį. Ten debesys ir šeši laipsniai, kurie su dienomis augs, ten paukščiai tupi ant medžių šakų. Ten smuiką iš dėklo išsitraukia smuikininkas, kurio nebuvo matyti visą žiemą, ir jis vėl griežia. Ir koks nors kas nors kur nors viršuje taip pat mato, kaip aš sėdžiu ant palangės ir žiūriu į pasaulį, jaučiu naujų jėgų antplūdį, kuriu planus, laukiu naujienų ir trokšti tik vieno – kad tai niekada nesibaigtų.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s