30

Kai buvai šešiolikos, trisdešimtmetis atrodė kaip senatvės pradžia. Tėvai, seneliai , kaimynai tikisi, kad būsi jau labai rimtas, daug pasiekęs, turėsi šeimą, bet kaip būna iš tikrųjų? Kai tau jau trisdešimt, sieloje jautiesi dvidešimties, bet esi jau šiek tiek protingesnis, matęs, girdėjęs, patyręs, o ir gali apie tai kitiems papasakoti.

Neringa, tėčio vaikas

Kol draugai nepradėjo klausinėti, kur kaip ir kaip švęs trisdešimtąjį gimtadienį, visai apie tai negalvojo, o po to šventė visą savaitę. Kai suėjo trisdešimt metų, apsidairė aplink ir suprato, kad gyvena labai gerai ir yra iš tiesų laiminga.

Eglė, mama

Dabar jaučiasi sau gražesnė nei bet kada. O didžiausias amžiaus pranašumas yra tas, kad nekreipi dėmesio į tai, ką apie tave galvoja kiti žmonės. Suokalbiškai pasilenkė ir pašnabždėjo:“Visai pasidarė dzin, supranti?“.

Reda, stebėtoja ir kūrėja

Iš pradžių ilgai tylėjo, žvelgdama pro langą, ir po to pasakė:“Trisdešimt, tai kai visuomenė tikisi kažko iš tavęs, bet tu neturi atsakymo, lygiai taip pat, kaip neturėjai būdamas aštuoniolikos“. Išgrynini vertybes, matai, kodėl vieni žmonės ateina į tavo gyvenimą, kodėl išeina, ką tu jiems duodi, ką – jie tau, kokie vyksta mainai. Visa kita – detalės.

Julija, liūdna optimistė

Kai suėjo trisdešimt, nusipirko lauko grilį, iškeitė “Velnio akmens“ festivalį į Dž. Butkutės koncertą ir pati savimi dėl to stebisi. Bet jaučiasi rami, nes iki šio gyvenimo momento spėjo susitikti save, todėl net kartais sau pavydi. Julijai yra labai gražu, kai žmogus su amžiumi turi raukšleles aplink akis.

Benedikta, eilėraščiai eilutėmis

Tai geras jausmas! Nes tokie dalykai kaip mokyklos-universtitetai-okąapiemanepagalvoskiti dalykai pasibaigė, atėjo ramybė ir gali dabar mėgautis. Tik močiutė labai nori, kad ištekėčiau…

Vladimir, fizikas barzdočius

Trisdešimt – tai kai supranti, ką tu dar norėtum nuveikti, ir iki pensijos yra dar labai daug laiko. Vis dar krečia pokštus.  Pasakojo, kaip vardan geros emocijos gali nusipirkti visiškai nereikalingą daktą. Kad ir guminę cypsinčią vištą, kurią pakrikštija virtuvės dievu ir pirmakursiai stovykloje būna priversti jai melstis, arba daro juokingas nuotraukas su ja. Draugai tai vadina “Vladi’s thing“.

Ruslanas, plaukimo treneris 

“Nėra blogos patirties, yra geros pamokos“. Ruslanas iki savo trisdešimtmečio išmoko vadovautis savo galva, toliau neketina sustoti ir būti vienoje vietoje. Nes tik judėjimas yra toji varomoji jėga. “O dar žinai, kas šiemet įvyko? Atsikračiau homofobiškų pažiūrų“.

Viktorija, architektė

Trisdešimt lygu dvidešimt ir dar dešimt metų patirties. Ir tada prasideda tikrumo paieškos. Šis taškas duoda suprasti, kad, nors tu galvojai, kad gali viska, iš tikrųjų, brolyti, esi kiek ribotas. Jau nebesinori vakarėlių iki paryčių, ilgų kelionių, norisi šiek tiek rutinos, to inkaro, kuris suteiktų ramybės.

***

Kitais metais taip pat išmainysiu savo dešimtmetį. Stebėdama save iš šalies, matydama pražilusius plaukelius ties smilkiniais, susimąsčiau, o kaip jaučiasi kiti trisdešimtmečiai? Taip gimė #kaitau30 idėja ir šis įrašas, kur sugulė nuotraukos ir įspūdžiai. Kažkas jaučiasi visai jaunas, kažkas – senstelėjęs, vienas kuria šeimą, kitas – dar neatrado savęs. Supratau kol kas viena. Toliau – tik įdomiau.

Ir tai pradžia.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s