Post Office

dsc_0685

Aš tas pavargęs Kalėdinis elfas. Po dantų antspaudų nuėmimo skauda dantenas, todėl nukraunu savo darbo stalą puodeliais su kava, arbata, vandeniu ir vaistais, sėdžiu tarsi Freddie, tarsi Mercury, apsistatęs vienkartiniais pusės litro pusiau nugertais bokalais, ir tuoj tuoj užtrauksiu “Bohemiškąją Rapsodiją“. Aš tasai padaras, kuris knaisiojasi po siuntas, ir, vos užuodęs saldainėlį, bando iškrapštyti ir suvalgyti. Tarsi man būtų maža saldainių. O, klientai, mielieji, nuo saldainių mano spintelės virtuvėje neužsidaro, prašom, man bulvių maišais, morkyčių neatsisakyčiau, o gal ir vištą priglausčiau, kurią auginčiau ir mylėčiau iki jos natūralios mirties. Aš toji, kuri šimtus kartų taria “Geros dienos!“ į nusuktą nugarą, mane galima drabstyti purvais, dėl to, kad siunta iš Kinijos nepasiekia Vilniaus mikrorajono per dvi paras, aš nuolankiai linkčiosiu ir šypsosiuosi. Mano socialinių tinklų žinučių aplankalai lūžta nuo klausimų “Ar gali man pažiūrėti?..“, “O gali atidėti?“, “Priimk be eilės“. Atsiprašau, bet aš jas ignoruoju ir dėl to mano sąžinė rami. Labas, mieli draugai, aš laikausi gerai, man gruodį sunku, bet aš laikausi. O kaip jūs gyvi? Laukiate švenčių?
Išeinu iš darbo valanda vėliau. Dar lūkuriuoju kurį laiką prie tarnybinio įėjimo, nes tai vėsa, tai tyla, tai neįpareigoja ir neturiu šypsotis. Autobuse noriu kristi į letargo miegą.
Ir vis dėlto čia prasidėjo daug istorijų. Vienos baigėsi šaltais ir apsnigtais vasario mėnesiais prie Karoliniškių troleibuso žiedo, kitos palengva ir tyliai vyko introvertų užkampiuose tarp S. Krasausko piešinių ar teatro salėse, išsirutuliavo į pasisėdėjimą po spalvotomis lemputėmis prie vieno iš daugybės Amsterdamo kanalų, kai kurių aš niekada nepamiršiu ir pasakosiu savo anūkams. Juos matau iš tolo, užuodžiu tarsi gerai paslėptus saldainius ir toliau viskas vyksta savaime: toks tokį atranda.
Esu skruzdėliukas, esu mažytis varžtelis milžiniškoje sistemoje.
Man kartais čia būna velnioniškai sunku.
Ch. Bukowski, mes tikrai turėsime apie ką pasikalbėti.
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s